تبلیغات
| پایگاه مهدویت و دشمن شناسی | .:.ظهور نزدیك است.:.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 اسفند 1389
شاید این روز ها نام مستند " ایرانیوم " را شنیده باشید. مستند ایرانیوم با یک بیان اغراق آمیز ایران را یک کشور تروریستی معرفی می کند و به تفصیل جنایاتی !! که این کشور در طی 30 سال انقلاب انجام داده است شرح می دهد و سپس با ادله و شواهد مضحکی سعی دارد ایران را کشوری معرفی کند که در حال دست یابی به بمب اتمی است و هرچه سریعتر باید جلوی این کشور خون آشام !!! گرفته شود و  الا باید منتظر اتفاقات بزرگی بود.کیفیت: DVDRip (عالی)

زیرنویس فارسی : فعلا ندارد

کاری از : Clarion Fund

کارگردان : Raphael Shore

راوی : شهره آغداشلو

مدت زمان: 56 دقیقه

حجم کل : 283 مگا بایت

پسوند و ابعاد تصویر : mp4 , 360 * 640

ریتم این مستند بسیار تند است. یک نگاه گذرا و اجمالی به روند فیلم می کنیم.


قسمت اول : یک انقلاب ( A RECOLUTION )در این قسمت شرح مختصری از انقلاب با یک زاویه دید متفاوت و عجیب بیان میشود. به طوری که از محمد رضا شاه یک فرد مظلوم می سازد که تنها قصد وی ابادانی کشور است. این جمله که " شاه ایران را به سرعت مدرنیزه کرد" یکی از جملات کلیدی این بخش مستند است. سپس به رهبری آیت الله خمینی (نه امام خمینی) کسی که در این فیلم یک قهرمان میان مردم معرفی می شود مردم قیام می کنند و شاه را از کشور خارج می کنند.
اما کم کم رویه عادی به ناگاه تغییر میکند و در ادامه فیلم سعی می کند امام خمینی را فردی به اصطلاح سنتی جلوه داده شود و برای این کار سعی میشود از افراد سلطنت طلبی که تاریخ مصرفشان گذشته چون امیر فخرآور مصاحبه شود. برای اثبات این فرضیه مضحک مخالفت امام با آمریکا اصرار ایشان به قطع رابطه با آمریکا به معرض دید قرار می گیرد.حتی گریزی به تسخیر لانه جاسوسی زده می شود.

قسمت دوم : یک جمهوری اسلامی ( AN ISLAMIC REPUBLIC )

پس از آن که ذهن مخاطب آمریکایی با این مقدمه (مظلومیت آمریکا و شیطانی بودن سیاست ایران) کم کم آماده همراهی می شود تا هر مطلبی بیان شد بی چون و چرا قبول کند قسمت دوم آغاز می شود.
در این قسمت به اسلامی بودن رژیم !!! ایران بسیار تاکید می شود و سخنان امام را به عنوان یک کاریزما میان مردم در مورد اینکه انقلاب باید اسلامی باشد بارها بیان میشود و جوری تصاویر سخنرانی و تظاهرات مردم کنار هم چیده شده اند که به مخاطب القا کنند که مردم گول خوردند.

قسمت سوم : 30 سال ترور ( 30YEARS OF TERROR)

از این قسمت به بعد فیلم ریتم تندی به خود می گیرد و با 10 دقیقه مقدمه بلافاصله وارد بحث اصلی می شود. 30 سال ترور !! شاید این از نظر شما یک تعجیل غیر حرفه ای باشد ولی در واقع این اقدام فوق العاده ظریف مهندسی شده است.
KENNETH TIMMERMAN در همان ابتدا بیان می کند که :"اگر شما به دولت تروریست ایران نگاه کنید چیزی که متوجه خواهید شد این است که از همان ابتدای رژیم در ژانویه 1979 آنها تروریسم را به عنوان ابزاری برای سیاست استفاده کردند"
سپس حزب الله را ساخته دست ایران معرفی کرد. مخاطب آمریکایی پیش از این به قدری درباره حزب الله مورد شست و شوی مغزی قرار گرفته که این فیلم نیازی نمی بیند حزب الله را به عنوان یک تروریسم معرفی کند. یعنی این نکته مطلبی اثبات شده است.
سپس زیرکانه صحنه های خرابه ساختمان ها و گزارشات تلویزیونی را با استرس خاصی نمایش می دهد و تعداد آمریکایی که در این اتفاقات کشته شده اند بیان می کند . تقارن این دو صحنه دل هر آمریکایی را به درد می آورد.
سپس چند حادثه را به نام ایران صادر می کند و ذهن مخاطب را آماده میبیند که بیان کند حادثه 11 سپتامبر با حمایت مستقیم ایران صورت گرفته است. همین کافیست که یک آمریکایی نه تنها از کشته شدن زنان و کودکان در ایران و لبنان توسط عوامل موساد و سیا ناراحت نشود بلکه به نظامیان خود افتخار کند.
صحنه هایی از اعدام زنی در ایران و به دنبال آن صحنه های مقابله نیروهای امنیتی با اغتشاش گران سال 88 و سپس سنگسار زنی در ایران و بلافاصله پس از اینکه ترس به جان مخاطب افتاد صحنه ای از سان دیدن فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی روش خوبی برای تخریب شخصیتی وی است.
در بینابین فیلم چندین بار سخنانی از احمدی نژاد و حضرت آقا و امام خمینی در رابطه با لزوم نابودی اسرائیل و آمریکا نمایش داده می شود تا تشویش ذهن نسبت به عدم ارائه مدرک در مورد این فرضیات آرام یابد.

قسمت چهارم : گسترش محور (THE WIDENING AXIS )
همان گونه که از نام این قسمت مشخص است محوریت این قسمت روی مبحث صدور انقلاب در سرتاسر دنیا اشاره دارد و این امر را یک تهدید نسبت مردم جهان و بخصوص آمریکا می داند.

قسمت پنجم : ادامه برنامه هسته ای ( GOING NUCLEAR )
در این بخش به دلیل کمبود فرضیه ، فیلم به فرضیه های مضحک من دراوردی روی می اورد تا این را یک تهدید برای رویای آمریکایی (AMERICAN DREAM) معرفی کند. از جمله این فرضیه ها
معرفی ایران به عنوان آغازگر جنگ تحمیلی و عدم نیاز ایران به انرژی اتمی با توجه به منابع غنی نیرو !!! و ... است.

قسمت ششم : جهانی تحت تهدید ( A WORLD UNDER THREAT )
پس از اینهمه فلسفه بافی اکنون تحدید بزرگی با نام برنامه هسته ای ایران معرفی میشود و مجدد به سخنرانی هایی مبنی بر لزوم نابودی اسرائیل و آمریکا تاکید می شود و ابراز می شود که هدف اصلی جمهوری اسلامی حمله به این دو کشور است.
این بخش دارای یک نکته بسیار حائز اهمیت است. البته می توان نام این نکته را یک گاف بزرگ هم نامید.
در این بخش برای انکه مخاطب هیچ شک و شبهه ای به دل خود راه ندهد با یک حرکت شیطنت امیز و البته آماتور این دو تصویر را به دنبال هم نمایش داد.تصویر زیرین برای همه ما آشنا ست. اما ارتباط آن با تصویر بالا چیست؟
حضرت روح الله پس از ترور شهید مطهری در یک سخنرانی تاریخی و معروف فرمود : " این نهضت باید زنده بماند ، و زنده ماندنش به این خونریزی هاست. بریزید خون ها را . ملت بیدار تر می شود. بکشید ما را ... "
اما حرکت شیطنت آمیز این فیلم در این قسمت است که این صحنه جنایت را با تکه اول سخنرانی پشت سر هم آورده است. " بریزید خون ها را !!!!" " Come and bleed for us" . امام این سخن را خطاب به عوامل تروریستی اوایل انقلاب فرمودند و منظورشان این بود که هر قدر مردم ما را ترور کنید بیشتر آگاه میشوند. اما این زیرنویس موزیانه به این معناست که : برای ما خون بریزید. زنده ماندن این نهضت با این کشت و کشتار های ما محقق می گردد. و در این صورت است که رابطه عجیبی با تصویر زیرین پیدا می کند. و اینگونه ذهن مخاطب را مغلوب می کند.

قسمت هفتم : مقابله با رژیم (STOPPING THE REGIME )
در این قسمت در راستای اهداف اصلی فیلم اکنون ذهن مخاطب را توجیه میکند که اکنون که چنین تهدیدی وجود دارد باید به اسرائیل حق داد که به ایران حمله نظامی کند.

قسمت پایانی : یک انقلاب جدید (A NEW REVOLUTION)
به نظر من پازل این مستند یک تکه گمشده داشت و آن اغتشاشات سال 88 بود. در این قسمت با نمایش صحنه های اغتشاشات مردم ایران را خسته از 30 سال دیکتاتوری رژیم ایران معرفی میکند و علنا از مردم جهان برای مردم ستم دیده !!! ایران درخواست کمک می کند.
محض اطلاع عوامل فتنه ! ببینید چه کسانی از کارهای شما منفعت می برند.


قسمت اول با حجم 95.37 مگابایت
قسمت دوم با حجم 95.37 مگابایت
فسمت سوم با حجم 92.91 مگابایت

لطفا در انتقال این فایل به وبلاگ یا سایت خود امین باشید. منبع فراموش نشود.

منبع : http://www.masonyab.com/133طبقه بندی: مستند، 
برچسب ها: مستند ایرانیوم، دانلود ایرانیوم،
ارسال توسط محمد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در خودسازی برای ظهور چه كار كرده اید؟پیوند های روزانه
مترجم سایت
امکانات جانبی
لینك ها
abzarak.com

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس