تبلیغات
| پایگاه مهدویت و دشمن شناسی | .:.ظهور نزدیك است.:.

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 2 اسفند 1389


برای مشاهده ادامه صحبت ها در قسمت قبل به ادامه مطلب بروید...

من نمی‌گویم نخبگان جامعه نقشی نداشتند، ولی با اجازه نخبگان جامعه، آنها را در درجه دوم قرار می‌دهم. بسیاری از نخبگان جامعه كه همان اوایل به شهادت رسیدند، اما عده‌ای از آنها نه اینكه علیه امام حرف بزنند، بلكه علیه ایشان اقدام می‌كردند. نمی‌دانم مطلع هستید یا نه كه وزیر اقتصاد دولت زمان امام اخیراً مصاحبه‌ای كرده و گفته‌اند من آن گزارشی را كه به حضرت امام دادند و گفتند ما دیگر نمی‌توانیم جنگ را ادامه بدهیم، قبول ندارم و معتقدم با همان امكانات می‌توانستیم به جنگ ادامه بدهیم. وزیر اقتصاد، سخن نخست‌وزیر مبنی بر ناتوانی برای ادامه جنگ را قبول ندارد. بعد دلایلش را هم ذكر و هنوز هم از حرف خودش دفاع می‌كند می‌گوید همان زمان هم این حرف را می‌زدم و مرا مسخره می‌كردند و می‌گفتند شیعه‌ی تنوری!

شرایط را ببینید كه واقعاً در آن زمان‌ها چه می‌گذشته است دشمن آمده بود لب مرزها و به خاك ما تجاوز كرده بود. حضور دشمن باعث می‌شد كه كار جریانات تضعیف كننده ثمر نداشته باشد. حضور دشمن طبیعتاً به یكپارچگی و وحدت جامعه كمك می‌كرد و موجب می‌شد كه اتكای مردم هر روز به رهبری بیشتر شود، آن هم آن رهبری الهی با آن شجاعت. امام فرمودند كه جنگ یكی از الطاف خفیه الهی بود. یكی از بركات دفاع مقدس این بود كه پایه‌های ولایت در این جامعه تحكیم شد، والا حتی با حضور امام هم آنها اقدام و رهبری را تضعیف می‌كردند.

آقای بازرگان كه حرف زدنش خیلی بهتر از كار كردنش بود، در گزارش‌های هفتگی كه در تلویزیون به مردم می‌داد، در یك حكومت به اصطلاح خودشان آخوندی، دایماً لطیفه‌های ملانصرالدین را تعریف می‌كرد و ما بیشترین لطیفه‌های ملانصرالدین را از ایشان شنیدیم و همیشه از خودمان می‌پرسیدیم كه این یعنی چه و چرا اینها را می‌گوید؟ در اوج اقتدار امام و اوج اقتدار رهبری، آقای بازرگان رسماً با امام مخالفت می‌كرد.

تا جنگ نشد، ولایت تثبیت نشد، این هم از حماقت دشمنان ما بود كه جنگ را آغاز كردند. آنها نمی‌دانستند كه جنگ برای جامعه ما چه بركاتی دارد. یكی از عواملی كه موجب شد مردم قدر رهبری را بدانند، به ولایت پناه ببرند و ولایت، كارآمدی خود را به منصه ظهور برساند، دفاع مقدس بود. خواهش می‌كنم به این تعابیر من با دقت توجه كنید، والا مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند. یك وقت كسی حرف‌های مرا این طور تعبیر نكند كه چون جنگ شد و اوضاع به هم ریخت و شلوغ شد، ولایت تثبیت شد! ولایت كارآمدی خود را در نجات یك كشور بحران زده و جنگ‌زده نشان داد؛ بصیرت مردم افزایش پیدا كرد و صف اولی كه بصیرت را افزایش دادند، شهدا بودند. این را بر اساس آمار می‌گویم. شهدای ما در وصیت‌نامه‌هایشان كه به تعبیر امام برای خوبان هم تكان‌دهنده بودند، چه رسد برای عموم مردم، سفیران ولایت در میان مردم بودند؛ سفیران صادقی كه با خون خودشان وصیت‌نامه‌هایشان را امضا كردند.

جامعه ما الحمدلله جامعه با ثباتی است. حالا تصورش را بكنید كه برای همین جلسات بصیرتی كه دارید، نعوذبالله هر هفته یك شهید می‌دادید. این جریان خیلی تقویت می‌شد. در آن زمان، شهدا در جامعه بصیرت‌زا بودند. طبق آماری كه نماینده محترم ولی‌فقیه در بنیاد شهید از محتوای وصیت‌نامه‌ها ی شهدا داده‌اند، به طور میانگین در هر وصیت‌نامه‌ای چهار بار از امام حسین(ع) و كربلا در تعابیر مختلف و چهار مرتبه از ولایت فقیه یاد شده است.

ما الان سر سفره آماده نشسته‌ایم. یك وقت تصور نكنید كه از اول انقلاب در روز 22 بهمن مفهوم ولایت فقیه جا افتاده بود. یادم هست وقتی بحث ولایت فقیه در مجلس خبرگان مطرح بود، جوان‌های گروهكی در میدان انقلاب میتینگ راه انداخته بودند و تهاجم‌های زیادی به شخص ولی‌فقیه صورت گرفت.

این تتمه مقدمه عرضم بود كه در ده سال اول انقلاب هم رهبری همواره تضعیف می‌شد و تضعیف رهبری شیوه همیشگی دشمنان دانا و دوستان نادان انقلاب بوده است. جریان‌های تضعیف كننده هم سابقاً و لاحقاً شناخته شده‌ هستند. بعضاً هم یك جریان هستند با اشخاصی كه یا مستقیماً تضعیف می‌كنند و یا مقدمات تضعیف را فراهم می‌آورند. بعد هم چه كسانی رهبری را تقویت می‌كردند؟ در صف اول شهدا. البته این نظر بنده است و ممكن است دیگران تحلیل دیگری داشته باشند. در صف دوم هم نخبگان جامعه بودند. اثر كلام شهدا البته از نخبگان بیشتر بود.
قسمت سوم سخنم این است: امروز كه دفاع مقدس نیست، در برابر جریان تضعیف كننده رهبری باید چگونه ایستاد؟ دیگر دفاع مقدس نیست كه الزاماتی را پیش بیاورد كه كارآمدی ولایت را به سهولت و به‌وضوح نشان دهد. در چنین شرایطی باید فعالیت ما برای بصیرت‌افزایی در جامعه ادامه پیدا كند. باید فعالیت‌های افشاگرانه و فعالیت‌هایی كه بصیرت را تعمیق می بخشند و فهم عموم را از پیچیدگی‌های مسایل سیاسی بالا می‌برند، افزایش داد. امروز به جای خون شهدا باید مداد علما كار كند. امروز الحمدلله در اثر امنیت نباید متأسف باشیم كه شهید نمی‌دهیم. این از قدرت ماست كه امروز دشمن جریت نمی‌كند به ما حمله كند.

باید در برابر جریان تضعیف كننده رهبری بایستیم. الان كه شهدا نیستند، كسانی كه در زمان حضرت امام در خط مقدم بودند، می‌شوند خط اول، یعنی نخبگان جامعه باید به تقویت پایه‌های ولایت، نظام ولایی، رهنمودهای رهبری و شخص ایشان اقدام كنند. این حداقل انتظار ما از نخبگان جامعه است، نه اینكه شعار بدهند، بلكه در عمل نشان بدهند.

مردم كشور ما مردم باشعوری هستند و شعارزده نیستند. نخبگان باید در عمل بگویند كه هر كدام در تقویت اصل ولایت، در جهت تقویت شخص ولی‌فقیه چه اقدامی انجام می‌دهد؟ تبعیت می‌كند؟ تبیین می‌كند؟ تحلیل‌های بموقع می‌كند؟ به تضعیف كنندگان حمله می‌كند؟ اینها باید سهم خودشان را نشان بدهند. این مطالبه ماست.

به سراغ بخش دیگر سخنم می روم. چیزی كه امروز به آن نیاز داریم، تقویت رهبری جهان اسلام در جامعه ایران اسلامی است. ما الان اگر رهبری ایران اسلامی را تقویت كنیم، رهبری جهان اسلام را تقویت كرده‌ایم و اگر امروز كسی رهبری جامعه اسلامی را تضعیف كند، رهبری جهان اسلام را تضعیف كرده است. یكی از اساتید حقوقدان دانشگاه تهران می‌گفت خیانتی كه آقای موسوی در حق این كشور انجام داد، مسعود رجوی انجام نداد. می‌گفت من حاضرم این ادعا را از نظر حقوقی اثبات كنم. گفتم بله این كار شماست و باید این كار را بكنید.

ولی من به جای ایشان یك توضیح اجمالی دارم تا معلوم شود رجوی بیشتر به این كشور خیانت كرده یا موسوی؟ امروز یكی از دولتمردان مصر پیرو سخنان دیروز یكی از دولتمردان آمریكای جنایتكار دو تا حرف مشابه زده‌اند. روزهای قبل هم این حرف‌ها را از موسوی و همین طور از رادیوهای صهیونیستی شنیدیم. اینها همه توی یك خط كار می‌كنند. مسول مصری به سخنان نماز جمعه رهبری حمله می‌كند و می‌گوید رهبری جمهوری اسلامی فراموش كرده چگونه بحران كشور خودش را سركوب كرد و حالا آمده و این حرف‌ها را به ما می‌زند. این یعنی تضعیف موقعیت رهبری در جهان، یعنی بهانه دادن به دست دشمن تا موقعیت رهبری را در جهان اسلام تضعیف كند كه البته تضعیف نخواهد شد. گفت: «ای مگس عرصة سیمرغ نه جولانگه توست/ عرض خود می بری و زحمت ما می‌داری». مردم هوشمند جهان وقتی می بینند آمریكا این حرف را می زند، هر كسی هم كه تا به حال نفهمیده باشد كه موسوی آمریكایی است، الان دیگر می فهمد و می‌گوید عجب! این حرف‌ها كه عینآً مثل یكدیگرند.

چندی پیش موسوی در بیانیه خود نوشته بود مسولین كشور باید اعتراف كنند كه در كشور بحران وجود دارد. مسولین ما كه اعتراف نكردند چون چنین بحرانی وجود ندارد، ولی باید به آقای موسوی تبریك گفت كه دیكتاتورهای مصر ادعا كرده‌اند كه در ایران بحران وجود دارد. شما مثل اینكه با هم بسته‌اید! باید از آقای موسوی پرسید اگر مسولین كشور در حالی كه در ایران بحران وجود ندارد، اعلام كنند كه وجود دارد، به شما چه می‌رسد؟ هیچ چیز غیر از اینكه اسراییل و حكومت دیكتاتوری مصر خوشحال می‌شوند. ارتباط از این واضح‌تر؟

امروز اظهر من الشمس است كه وقتی كسانی در داخل موجبات تضعیف رهبری را فراهم می‌آورند، بلافاصله بازتاب بین‌المللی دارد و نقش آن در اوضاع منطقه مشخص می شود. اگر این تضعیف نباشد، كلام رهبری برای نجات ملت‌های منطقه بُرّنده خواهد بود و رهبری ایران اسلامی برای نجات محرومین منطقه كافی است. در این موضوع تردید نكنید. الان تنها بهانه‌ای كه استكبار برای كند كردن نقش رهبری جمهوری اسلامی برای هدایت مردم مظلوم مسلمان منطقه دارد، فتنه سال 88 است. باید به تعداد كتك‌هایی كه مردم مظلوم مصر می‌خورند و رنج‌هایی كه می‌كشند، نفرین به كسانی كرد كه فتنه سال 88 را پدید آوردند و هنوز هم فتنه‌گرایانه و فتنه‌جویانه این موضوع را دنبال و سركوب مردم مظلوم و آزادیخواه و ضد آمریكایی مصر را به سركوب مشتی آدم‌هایی كه در جهت منافع اسراییل اقدام می‌كردند، تشبیه می‌كنند. در فتنه 88 عده‌ای اسراییلی‌مآب -البته غیر از عده‌ای كه در ابتدا فریب شعارهای فتنه‌گران را خوردند- توسط مردم سركوب شدند. همه هوشمندان عالم و جمهوری اسلامی می‌دانند كه چه تفاوتی است بین شورش سطل آشغالی سال 88 با قیام آزادیخواهانه و اسلام‌خواهانه مردم مصر و نیز می‌دانند كه چه تشابهی هست بین سران فتنه و سران دیكتاتور مصر كه هر دو در جهت حفظ منافع آمریكا و صهیونیسم كار می‌كنند.

ما نیامده‌ایم كه در مورد این موضوعات بحث كنیم. بنده می‌خواهم در اینجا مطالبه‌ای را مطرح كنم. آیا نخبگان جامعه وظیفه ندارند در مقابل تضعیف‌هایی كه صورت می‌گیرند و الحمدلله و المنّه هیچ تأثیری هم ندارند، به تقویت رهبری و ولایت‌فقیه اقدام كنند؟ آیا واجب‌ترین كلمه‌ای كه در بیانیه هر شخصیت سیاسی در این كشور باید ذكر شود، نباید برائت و بیزاری از فتنه‌جویان باشد؟ اولویت‌بندی‌ها در كجا تنظیم می شوند؟ كدام عقلانیتی اولویت مسایل را برای افراد تعیین می‌كند؟

امروز ما به یك قیام ملی، به یك نهضت جهانی برای تقویت روزافزون و هر چه بیشتر پایه‌های ولایت نیاز داریم. الان اگر كسی می‌خواهد به مردم مصر كمك كند، باید ریشه فتنه‌جویان را در داخل كشور خشك كند. اگر كسی دلش برای مردم تونس می‌سوزد، كافی است كه پایه‌های ولایت را در اینجا تقویت كند. این كار اثر مستقیم روی مردم منطقه دارد و در جهت نجات آنهاست.

رهبری ما نیاز ندارد در جریان مصر دخالت كند. همین كه در این خطّه از خاك منطقه جهان اسلام نظام ولایی مستحكم شد، خود به خود به مردم فلسطین و به مردم مظلوم منطقه و نیز اقصی نقاط جهان اسلام كمك خواهد شد. همین كه اینجا تقویت شود و كار خودش را درست انجام بدهد، به كار دیگری نیاز نیست. یك وقت از این سخنان این شایبه پدید نیاید كه ما می‌گوییم رهبری باید تظاهرات‌های مصر را رهبری كنند. نیازی به این كار نیست. هر كسی اظهار نظر می‌كند و مقام معظم رهبری هم اظهارنظر می‌كنند. معلوم است كه نظر ایشان دلنشین‌تر و مؤثرتر از تمام سیاستمداران عالم است. عرصه سیمرغ جولانگاه مگس‌هایی چون سیاستمداران آمریكایی و اسراییلی و فتنه‌گران ما نیست. اینكه هر روز بیش از پیش همزبان شده‌اند و جالب اینكه حرف‌هایشان با هم یكی است و بی.بی.سی و شبكه‌های آمریكایی جلوتر از اینكه فتنه‌جویان بیانیه بدهند همان حرف‌ها را می‌زنند. انگار اینها می‌نشینند و رونویسی می‌كنند و تازه یادشان می‌افتد كه باید چه بگویند! طبیعی هم هست. فشار روحی ذهن را مغشوش می‌كند و چاره‌ای جز رونویسی نیست. اینها كه قادر نیستند از اثر حرف‌های رهبری بكاهند.

شنیدم كه بیانات مقام معظم رهبری به زبان عربی در میان تظاهركنندگان مصری به صورت بلوتوث دست به دست شده است. بدیهی است كه این حرف‌ها اثر خود را خواهند گذاشت. «باش تا صبح دولتش بدمد/ كاین هنوز از نتایج سحر است». آن روز است كه معلوم می‌شود در عالم چه خبر است. كافی است رهبری ما نظرشان را اظهار كنند، تأثیر خود را خواهد گذاشت و كافی است كه ما ولایت را تقویت كنیم. جریان تضعیف كننده در جامعه ما مرده و كسانی به زور می‌خواهند این مرده را مومیایی كنند و سر پا نگه دارند.

الان وظیفه نخبگان جامعه -از دولتمردان گرفته تا مجلسیان و اخیراً نمایندگان مجلس خبرگان- تقویت و تحكیم پایه‌های ولایت است. چشم جهانیان به جلسات مجلس خبرگان كه در آینده نزدیك تشكیل می‌شوند، خواهد بود. البته این نكته را بگویم كه اگر مجلس خبرگان هزاران گام هم در جهت تقویت رهبری بردارد، رسانه‌های دنیا ذره‌ای از آن را انعكاس نخواهند داد، ولی به عنوان یك طلبه كوچك و عضوی از آحاد مملكت اسلامی خدمت سروران خودم در مجلس خبرگان كه بزرگ‌ترها و ریش سفیدها و علمای این مملكت هستند عرض می‌كنم اگر كوچك‌ترین حركتی در مجلس خبرگان در جهت تضعیف ولایت و رهبری صورت بگیرد، در تمام بلندگوهای صهیونیستی عالم هزار برابر بازگو خواهد شد.

ما چه انتظاری داریم؟ ما انتظار داریم مجلس خبرگان در جهت تقویت رهبری آن كار ی را بكند كه تا به حال نكرده، یعنی كاری بكند كه لكه ننگین فتنه 88 برای همیشه پاك و فضا برای آینده‌ای بهتر فراهم شود.

بالاخره معلوم است كه هر كسی در حرف‌هایش چه سیاست‌هایی را رعایت می‌كند. ما هم همان حیا و نجابتی را دنبال می‌كنیم كه امام داشتند و مقام معظم رهبری دارند و از صدقه سر همان نجابت و حیاست كه خیلی‌ها زنده‌اند، اما منتظر اقداماتی هستیم كه در جهت تقویت ولایت است.

قسمت پایانی سخنم این است كه تنها قبول داشتن ولایت فقیه و اینكه گه‌گاهی در جهت تقویت ولایت اقدام كنیم، كافی نیست. دوستان به این نكته دقت زیادی بكنید كه نباید متناسب با خطراتی كه در تضعیف ولایت وجود داشت و بحمدالله رفع شد، به تقویت ولایت بپردازید. یك انسان ولایتمدار باید ما به ازای هر قدم آنها هزار قدم در جهت تقویت ولایت بردارد تا جریان‌های ضد ولایی را برای همیشه پشیمان كند و امنیت، قدرت، اقتدار اجتماعی، اقتدار بین‌المللی و سلامت و صلابت جامعه روزافزون شود. ما در جهت تقویت ولایت شعار نمی‌دهیم. پشت شعارهای ما یك سلسله استدلال‌های عقلانی قرار دارند. ما نباید به میزان خطر تضعیف ولایت حركت كنیم، بلكه حركت ما باید چندین برابر باشد.

نمایندگان مجلس خبرگان حتماً این را بهتر از ما می‌دانند. نباید گفته شود الان كه الحمدلله خطری ولایت را تهدید نمی‌كند و همه چیز خوب است، پس لازم نیست شعار خاصی بدهیم یا فریاد خاصی بزنیم. مشكلی پیش آمده كه به جای آنكه تبدیل به تهدید شود، باید جبران شود و جبرانش هم كار ساده‌ای نیست. نمایندگان مجلس خبرگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هیئت دولت، قضات، استانداران، مدیران جامعه و همه نخبگان دیر یا زود مورد این سوال تاریخی قرار می‌گیرند كه شما در جهت تقویت ولایت چه اقدام ویژه‌ای را انجام دادید؟ اینكه پاسخ بدهید ما ولایت را تضعیف نكردیم و در جهت ولایت بودیم، برای آینده و تاریخ و مردم ما كافی نیست.

پیامبر اكرم(ص) وقتی می‌بینند علی بن‌ابیطالب(ع) دارند تضعیف می‌شوند، نامه‌ای به مقداد می‌دهند و می‌گویند این را به علی‌بن‌ابیطالب(ع) برسان. علی‌بن ابیطالب(ع) با لشكر رهسپار مأموریتی هستند. پیامبر(ص) به مقداد می‌فرمایند: «وقتی می‌خواهی نزد علی بن‌ابیطالب(ع) بروی، مراقب باش كه یك وقت از پشت سر یا پهلوی سپاه او نروی كه مجبور باشد برگردد و تو را ببیند. لشكر را دور بزن و جلوی سپاه برو و منتظر بمان تا برسد، بعد نامه را به او بده و بگو این نامه را پیامبر (ص) تقدیم كرده است.» و به این ترتیب آداب‌دانی را در میان مؤمنان و پیروان صدیق ولایت رواج می‌دهند و به آنان می آموزند كه باید در برابر علی‌بن‌ابیطالب(ع) چگونه رفتار كنند.

نباید همیشه شرایط بحرانی پیش بیاید تا از ولایت دفاع كنیم. هر كسی كه می‌خواهد سلامت و صلابت آینده مملكت را تضمین كند باید هنگامی كه پرونده خود را بررسی می‌كند ببیند در جهت تقویت ولایت چه قربانی‌ای داده است؟ چه فداكاری‌ای كرده است، چه اقدام ویژه‌ای انجام داده كه جهانیان را مبهوت كرده است؟ بعضی‌ها چنان «آسته بیا آسته برو كه گربه شاخت نزند» عمل می‌كنند كه انسان حیرت می‌كند! در برابر حساس‌ترین مسایل یكی به نعل می‌زنند یكی به میخ. گاهی هم با سكوت از كنار مسایل می‌گذرند و خودشان را به تجاهل می‌زنند. اینها همه مورد مطالعه و مداقه قرار خواهد گرفت.

نتیجه تقویت ولایت در جامعه ما سلامت كل جامعه و صلابت و اقتدار سیاسی ما خواهد بود كه نیاز جهان اسلام و كل جامعه بشری است. الحمدلله امدادهای غیبی هم یكی پس از دیگری دارند از راه می‌رسند و این امدادها انقلاب ما را یاری خواهند كرد. هر كسی در یاری این انقلاب عقب بماند و موتور ذهنی و احساسات انقلابیش كند كار كند، فردا نخواهد توانست سرش را بلند كند. بعضی از اوقات هنگامی كه رسانه‌های خارجی از چیزی احساس درد می‌كنند و ناراحت می‌شوند یا چیزی را مسخره می‌كنند، دلیل بر این است كه این مطلب، موضوع حساسی بوده و اینها آتش گرفته‌اند و معلوم می شود كه باید روی این موضوع كار كرد.

در ماه محرم در ضمن صحبت به روایت مشهوری اشاره كردم كه یاران امام زمان(عج) در مقابل مولای خود مانند كنیز هستند. تا به حال كسی علیه حرف‌های محرمی ما حرفی نمی‌زد و آن را دست نمی‌گرفت و شانتاژ نمی‌كرد، اما این صحبت را دست گرفته بودند كه كنیزی اینها را ببینید. معلوم می‌شد بدجوری سوخته‌اند. این بین شیعیان سخن رایجی است كه احترام امام زمان(عج) را نگهداشتن یك وظیفه حداقلی است و در برابر ایشان باید كنیز بود. اینها نمی‌توانند بفهمند كه ولایت‌مداری یاران امام خیلی بالاتر از فهم آنهاست. ما انتظار داریم كه این ولایت‌مداری اوج پیدا كند تا تفاوت‌ها دیده شود. وقتی ولایت‌مداری اوج پیدا كرد، مسلمانان جهان و محرومان، گمشده خود را پیدا خواهند كرد. حداقل در می‌یابند كه باید رهبری چنین باصلابت و در اوج سلامت داشته باشند. تردید نداشته باشید هر كشوری كه رهبری باصلابت و با سلامت كامل پیدا كند، با رهبری عزیز ما هماهنگ خواهد بود. مگر حضرت آیت‌الله سیستانی این گونه نیستند؟ مگر آقای سید حسن نصرالله این گونه نیستند؟ مگر اینها در اوج صلابت و سلامت رهبران جامعه خود و در عین حال هماهنگ با رهبری ما نیستند؟ ما از خدا می‌خواهیم مردم مظلوم تونس، مردم مظلوم مصر و مردم مظلوم منطقه رهبرانی چنین باصلابت و با سلامت پیدا كنند، چون در اوج هماهنگی با رهبری ما خواهند بود.

آن وقت آمریكایی‌ها برای اینكه این هماهنگی ذاتی رخ ندهد، هزاران ترفند را به كار می‌گیرند تا بر موج تحرك‌های منطقه سوار شوند و آنها را تخریب كنند. آنان اقدامات مختلفی را انجام می‌دهند و پیشاپیش حرف‌هایی را می‌زنند كه شایسته شأن خودشان است و من حتی بازگوكردن و پاسخ دادن به آنها را هم لازم نمی‌بینم.

تقویت پایه‌های ولایت باید بیشتر از گذشته صورت بگیرد و همه باید در پرونده خود اعمال مشخصی را برای این تقویت داشته باشند، والا حكایت قیام توابین می‌شود كه همگی كشته شدند، اما پس از مظلومیت امام حسین(ع) فایده نداشت. البته در مملكت ما مظلومیت اتفاق نخواهد افتاد و در اوج سلامت پیش خواهیم رفت.

این را هم عرض كنم كه بر اساس بررسی‌های دقیق و پیش بینی‌های كاملاً كارشناسانه و بر اساس اخبار موجود از آخرالزمان و احوال جوامع شیعی، مطمئناً جریان ولایت روز به روز محكم‌تر می‌شود. خرداد ماه گذشته بود كه همین جا به دوستان عرض كردم كه من پیشگویی نمی‌كنم، ولی بر اساس محاسبات خودم عرض می‌كنم كه در سال بعد نقش بسیار مقتدرانه و قوی رهبری جمهوری اسلامی را در منطقه خواهید دید. والله ما آن زمان كف دستمان را بو نكرده بودیم كه در تونس و مصر انقلاب می‌شود. اصلاً كسی تصورش را هم نمی‌كرد. هفت هشت سال قبل یك دانشجوی تونسی از من پرسید ما در كشورمان چه باید بكنیم؟ دیكتاتوری خیلی شدید است. گفتم شما باید به حداقل‌ها اكتفا كنید. فعلاً بروید قرآن درس بدهید. گفت: آقا را ببین. درس دادن قرآن كه حكمش اعدام است. من هر چه می‌گفتم او می‌خندید و می‌گفت: آقا! مثل اینكه شما بلد نیستید رهنمود بدهید. وقتی شنیدم برای اولین بار در تونس اذان داده‌اند، یاد حرف‌های آن دانشجو افتادم.

انسان نشانه‌ها و علایم را می بیند، مطالعه می‌كند و به نتایجی می رسد. شما هم مطالعه كنید، چه بسا به نتایج دقیق‌تری هم برسید. حالا من بر اساس همین مطالعات، برای اقتدار رهبری در جامعه اسلامی خودمان و در جهان اسلام، آینده را به این شكل پیش بینی می‌كنم. ما نمی‌خواهیم نخبگان جامعه دور انداخته شوند و دلمان برایشان می‌سوزد، وگرنه این ماشین با عظمت و قدرت پیش خواهد رفت و هیچ مانعی هم سر راهش نخواهد بود. تصور نكنند كه ما داریم در باره تقویت ولایت با غصه و دردمندانه حرف می‌زنیم. ابداً. ما فقط دلمان می‌سوزد كه جا نمانند. آینده، آینده‌ای است كه اگر كسی به شكل جدی در تقویت رهبری گامی بر ندارد، برای ابد حذف خواهد شد، چه رسد به اینكه بخواهد رهبری را تضعیف كند. چنین فردی به‌سرعت و به‌سهولت از چشم مردم می‌افتد. [تكبیر جمعیت]

توصیه‌ای هم برای كسانی دارم كه می‌خواهند هوشمندانه در جهت تقویت رهبری گام بردارند و آن اینكه نكند دچار محاسبات غلط شوید كه آقا! یك جوری حرف بزنیم كه مسخره‌مان نكنند. اصولاً شیوه دشمنان ولایت، مسخره كردن است و اگر یك جوری رفتار كردی كه مسخره‌ات نكردند باید به خودت شك كنی. اگر سایتی، وبلاگی، تریبونی، نشریه‌ای دستت هست، یك وقت این بیم را به خودت راه ندهی كه باید یك جوری از ولایت دفاع كنم كه مسخره‌ام نكنند. یك جوری متعادل، متعادل بین حق و باطل منظورم هست، دفاع كنم كه همه حرف مرا بپذیرند. كسی كه این طور عمل كند، خودش ضرر كرده. علامت سلامت راه این است كه توسط منكران و كافران تمسخر شود و بعد از آن است كه بركات و اثرات عظیمی اعم از بیداری جامعه و رونق معنوی خود فرد را به همراه خواهد داشت.

قرآن كریم می فرماید: «یاحسرة على العباد ما یأتیهم من رسول إلا كانوا به یستهزئون ». تمسخر كردن بلا استثنا كار مخالفان پیامبران بوده است و به گزارش قرآن كریم :«ما ارسلنا من رسول» ما هیچ پیامبری را نفرستادیم: «الا كانوا به یستهزئون» الا اینكه مسخره‌اش كردند.

گاهی اوقات انسان می‌بیند نیروهای بسیار ولایتمدار و علاقمند به ولایت و برخوردار از عقلانیت ولایی، یعنی كسانی كه می‌توانند عاقلانه دفاع كنند، در مسیر حركتشان یك جوری سعی می‌كنند به تعبیر غلط، متعادل حركت كنند كه یك وقت تندرو تلقی نشوند. تندروی یعنی اقدام بیجا و اضافی كردن كه بد است، ولی یادمان باشد كه مقام معظم رهبری در قم فرمودند هر حركتی را نباید به تندروی نسبت داد. تقویت رهبری توسط اقدامات شجاعانه در این زمان یك ضرورت است و نباید تندروی تلقی شود. مثل اینكه كسی یاران امام زمان(عج) را در شدت اطاعتشان از ایشان افراطی بدانند و بگویند: آقا! یك كمی سنگینی خودت را حفظ كن. یعنی چه كه مثل كنیز در مقابل آقا تواضع می‌كنی؟ واقعاً امنیت جامعه‌ای كه این همه دشمن دارد، وابسته به تقویت رهبری است و حتی نباید كسی جرأت كند كه به مخیله‌اش خطور كند خلاف جریان اصیل ولایت حركت كند و به خود بگوید آن قدر افشاگری خواهند كرد و آن قدر وقت خواهند گذاشت و علیه من تبلیغات درست خواهند كرد كه دیگر نخواهم توانست سرم را بلند كنم. ما سخنان رهبری را نه فقط به این دلیل كه ایشان گفته‌اند، بلكه به دلیل آنكه با عقل قابل دفاع است می‌پذیریم و سخن كسی را كه سخنی غیر از ایشان می‌گوید و مشی‌ای غیر از ایشان را اختیار می‌كند، نه تنها نمی‌پسندیم كه او را در بحری از حماقت غوطه‌ور می بینیم. بحث‌های اعتقادی و معنوی به جای خود، می‌گوییم كه او از كمترین درایت سیاسی هم بی‌بهره است.

در زمان خود حضرت امام كسانی بودند كه سعی می‌كردند سخنان امام را تعدیل كنند و دایماً می‌گفتند زیاد تند نروید! بگذارید این جوری بگوییم. آنها الان هم اگر دست‌شان برسد به سخنان رهبری هم رحم نمی‌كنند و می‌خواهند جریان ولایتمداری را تعدیل كنند! بعد از آن چه باقی خواهد ماند؟ ان‌شاءالله این مطالبه ما كه باید بیش از پیش به تقویت ولایت و ولایتمداری پرداخته شود و نخبگان جامعه ما باید در این زمینه پیشتاز باشند تا مورد طرد و نفرین مردم قرار نگیرند، محقق شود و این نیازمند مجاهدت شبانه روزی كسانی است كه می‌خواهند در پیروزی قریب‌الوقوع جهان اسلام و مقدمه سازی ظهور آقا امام زمان(ع) نقش فعالی را ایفا كنند. شما هم كه نقش فعالی را ایفا نكنید، خدا فرشتگان و ملایكه و نیروهای گمنام زیادی در میان مردم دارد و آنها را به كار خواهد گرفت و از آنها در جهت مقدمه‌سازی برای ظهور آقا امام زمان(عج) استفاده خواهد كرد.

می‌خواستم در مورد مسایل منطقه هم سخنانی بگویم كه الحمدلله سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه كامل و واضح بود و مردم ما هم الحمدلله بسیار هوشیار هستند و نیاز به ذكر هیچ مطلبی نیست؛ اما این را هم از بنده به عنوان حسن ختام كلام داشته باشید. شما می‌بینید كه آمریكایی‌ها در مقابل موج اسلام‌خواهی و حتی آزادی‌خواهی، موج استكبارستیزی و صهیونیسم‌‌ستیزی دیگر نمی‌توانند مقاومت كنند. در چنین وضعیتی به نظر شما آنها چه می‌كنند؟ تا جایی كه به ضررشان نباشد با احتیاط با این قیام‌ها همراهی می‌كنند، تا آنجا كه آمریكای جهانخوار به دولت مصر می‌گوید: آقا! كوتاه بیا و ژست دموكراتیك به خودش می‌گیرد! این جرثومه فسادی كه تمام جنایت‌های دوران معاصر زیر سر اوست، دارد می‌گوید كوتاه بیا. این همراهی در تونس، در مصر و در هر كشوری كه تحركی صورت بگیرد، ادامه خواهد داشت.

پیش‌بینی شما از این همراهی چیست؟ آینده دور این همراهی را چه می‌بینید؟ آینده نزدیك این همراهی‌ها این است كه اگر بتواند، این حركت‌ها را از مسیرشان منحرف و یا با ایجاد آشوب، مردم این منطقه‌ها را از قیام خودشان پشیمان می‌كند. ولی آینده دور چگونه خواهد بود؟ یك كمی محاسبه كنید. می‌خواهم كوتاه سخن بگویم. بنده پیش‌بینی می‌كنم و محاسبات هم همین را می‌گویند كه در آینده ان‌شاءالله نه چندان دوری اینها می‌فهمند كه نمی‌توانند در مقابل حركت اسلام‌خواهی بایستند. البته الان هم این را فهمیده‌اند. پس باید چه كار كنند؟ خواهید دید كه به این نتیجه خواهند رسید كه باید بیایند و موج‌های بعدی اسلام‌خواهی را خودشان در منطقه سازماندهی كنند.

شما این پیش‌بینی را نمی‌كنید؟ چرا صبر كنند كه موج اسلام‌خواهی بلند شود و بعد برای كنترل آن هزینه‌های زیادی را بپردازند؟ از همان اول موج‌های اسلام‌خواهی و تحرك‌های اسلام‌خواهی را در منطقه شكل می‌دهند. آیا این پیش‌بینی معقول به نظر می‌رسد كه قدم بعدی را بگویم؟

فهمش خیلی راحت است. وقتی می‌بینند دور، دور اسلام‌خواهی، آزادی‌خواهی یا حتی استكبارستیزی و صهیونیسم‌ستیزی است، می‌گویند چرا ما این كار را نكنیم؟ خودمان می‌آییم و یك حركت ایجاد می‌كنیم. این طور نیست كه اینها بگویند حالا كه دستمان لو رفته، می‌رویم و حركت دیگری را انجام می‌دهیم. یقین داشته باشید كه راه دیگری ندارند. تمام راه‌ها را بشمرید. راه دیگری نمانده. مجبورند این راه را بروند.

بعد از شما سوال می‌كنم اگر اینها بخواهند در منطقه یك حركت اسلام‌خواهانه و استكبارستیزانه و حتی به صورت ظاهری ضد صهیونیسم راه بیندازند كه خودشان آن را هدایت كنند، دست كدام كشور خواهد بود؟ خواهش می‌كنم با محاسبه پاسخ بدهید. بنده تصورم این است كه اینها این حركت را به صورت فرامنطقه‌ای در كنار فلسطین اشغالی انجام خواهند داد. چرا؟ چون ده سال است كه به دنبال تغییر نقشه خاورمیانه بوده‌اند و تا به حال نشده است. حركت اسلام‌خواهانه‌ای كه توسط صهیونیست‌‌ها و غربی‌ها سازماندهی شود، فرامنطقه‌ای خواهد بود و حركتی است كه می‌اید و سعی می‌كند در چند كشور خودی نشان بدهد. منطقه آغازین آن كجا خواهد بود؟ فرض كنید كه ما منطقه آغازین را پیش بینی نمی‌كنیم، ولی اگر یك حركت به ظاهر اسلام‌‌خواهانه توسط استكبار در منطقه شكل بگیرد و بخواهد نقشه خاورمیانه را به هم بزند، باید مرز بین اردن و سوریه و عراق و عربستان را به هم بریزد تا نقشه خاورمیانه عوض شود. حتی باید به مرزهای سوریه و تركیه هم تعدی كند.

چرا نقشه خاورمیانه باید به هم بریزد؟ چرا حیات استكبار به موضوع بسته است؟ علتش را از كسانی بپرسید كه بیش از ده سال است دارند فریاد می زنند كه نقشه خاورمیانه باید تغییر كند. باید دوره بگذاریم و در مورد این موضوع بحث كنیم كه چرا این قضیه این قدر برای استكبار مهم است؟

این حركت اسلام‌خواهانه‌ای كه بخواهد نقشه خاورمیانه را به هم بریزد و یك جنگ داخلی منطقه‌ای را به راه بیندازد، با یك منطق دیگر هم جور در می‌آید. وقتی انتفاضه شروع شد، شارون گفت اگر انتفاضه خاموش نشود، مردم خاورمیانه باید منتظر اتفاقات مهمی باشند. طبق پروتكل‌ها آنها رفتند و سربازان مسیحی را آوردند و به جنگ مسلمان‌ها در منطقه فرستادند تا خودشان امنیت پیدا كنند، ولی نتیجه نگرفتند. بعد تصمیم گرفتند از سربازان مسلمان علیه مسلمانان استفاده كنند. پیش بینی بنده این است كه اینها یك حركت فرامرزی اسلام‌خواهی در منطقه به راه می‌اندازند. اول شعارهای اسلامی می‌دهند، بعد شروع می‌كنند به قلع و قمع و نابود كردن مسلمانان منطقه. آیا آمریكا برای تضعیف اسلام‌خواهی در منطقه راه دیگری دارد؟ تا فردا صبح وقت دارید فكر كنید ببینید راه دیگری وجود دارد یا نه؟

اگر به اینجا برسیم، آیا شبیه ظهور سفیانی كه در روایت فرموده‌اند كه در خاورمیانه خواهد بود، نیست؟ آیا در روایات نفرموده‌اند كه سفیانی ابتدا ادعای اسلام‌خواهی و آزادی‌خواهی می‌كند، ضد استكبار شعار می‌دهد، ولی از داخل با آنها بسته و بعد می‌آید فرامرزی عمل می‌كند، مرز بین اردن و سوریه را به هم می ریزد، مرز سوریه و تركیه را به هم می‌ریزد، مرز عراق و سوریه را به هم می‌ریزد، مرز عراق و عربستان را به هم می‌ریزد. سفیانی‌ای كه ما در روایات خوانده‌ایم، عیناً همین نقشه تغییر خاورمیانه را عمل می‌كند. اولش هم با یك موج اسلام‌خواهی است و پشتش هم غربی‌ها هستند.

الان به وضع منطقه كه نگاه می‌كنیم می بینیم شرایط از نظر تحلیل سیلسی و تحلیل اوضاع منطقه خیلی به سفیانی نزدیك شده. می‌پرسید سفیانی كی ظهور می‌كند؟ بنده كه خبر ندارم، ولی در مقام تحلیل عرض می‌كنم كه خیلی به هم نزدیك شده است. بگذریم از اخباری كه قبل از ظهور در مورد سرنگون شدن برخی از حكام ستمگر در منطقه وجود دارند. حالا دیگر در آنت جزییات وارد نمی‌شوم.

ما در چه شرایطی به سر می‌بریم؟ انصافاً شرایط ما خیلی به شرایط آخرالزمان نزدیك شده است. این آمادگی را در خودتان داشته باشید، وضع منطقه را با بصیرت تعقیب كنید، با بصیرت به تقویت امنیت جمهوری اسلامی بپردازید كه یك راه بیشتر ندارد و آن هم تقویت ولایت است. وقتی اوضاع منطقه به هم ریخت، تنها نقطه باثبات و امنیت كجاست؟ مملكت شیعی ایران[صلوات حضار]

ان‌شاءالله همه آرزوهای مردم مظلوم و نازنین ایران اسلامی ما محقق خواهند شد و ما خواهیم دید كه سال‌ها مرگ بر آمریكا گفته‌ایم، مرگ آمریكا را به چشم خواهیم دید؛ سال‌ها مرگ بر اسراییل گفته‌ایم؛ مرگ اسراییل را واهیم دید. سال‌ها علیه ظلم و ستم و استكبار فریاد زده‌ایم، ظلم و استكباری كه تمدن غرب بر آن بنا نهاده شده است؛ فروریختنش را ان‌شاءالله خواهیم دید و خون شهدا اثر خودش را خواهد گذاشت. آن وقت است كه تازه جلسات روضه‌خوانی راه می‌اندازیم و می‌نشینیم و در بهار آزادی جای شهدا را خالی و پای ركاب آقا امام زمان(عج) برای ابا عبدالله الحسین(ع) گریه می‌كنیم. علمداران آقا امام زمان(عج) برای علمدار حسین(ع) چه گریه‌ای بكنند. آید به جهان اگر حسین دگری / حاشا كه برادری چو عباس آید. ان‌شاءالله كه شما جزو علمداران آقا باشید.

دعا كنیم خدایا ! تحولات منطقه را مقدمه عاجل ظهور آقا امام زمان(عج) قرار بده. پیامبر گرامی وعده فرموده است كه فتنه‌های آخرالزمان موجب رسوایی منافقین خواهد شد. خدایا! فتنه 88 را كماكان موجب رسوایی منافقین كه تا كنون رسوا نشده‌اند، قرار بده. خدایا! در برابر دیگان ما دست‌های مجروح رهبر ما را به دستان پر بركت مهدی فاطمه متصل بفرما. خدایا! در اثر صلابت اسلام و عزت مسلمین و اقتدار جامعه اسلامی ما دشمنان را روز به روز دچار اشتباهات بیشتر بگردان و آنان را با اشتباهات خودشان نابود بگردان.

خدایا! مردم مصر را به عالی‌ترین بصیرت و به پیروزی‌های غیرمترقبه فراوان‌تر از مجاهدتی كه دارند، برسان.
خدایا! منافقانی را كه در مصر بخواهند قیام مردم را منحرف كنند و كافرانی را كه بخواهند پشت پرده بر این قیام آثار سوء بر جای بگذارند، رسوا و نابود بگردان. موجبات تحول تمام مردم مسلمان و نجات و خلاصیشان از مكاید كفار و مستكبران عالم را فراهم بگردان.

یك دعای بین‌المللی فرامذهبی و فرا اسلامی هم بكنیم. خدایا! مسیحیان مظلوم عالم را كه تحت ستم صهیونیست‌ها هستند با ظهور آقا امام زمان(عج) و پشت سر ایشان حضرت مسیح بن مریم(ع) از زیر یوغ ستم صهیونیست‌ها نجات عنایت فرما.

خدایا! نابودی صهیونیسم را در برابر دیدگان ما و با دستان ما محقق بگردان. دل رهبر عزیز انقلابمان را هر لحظه شادتر بگردان. بهترین اخبار شادی‌آفرین را برای مردم مسلمان منطقه، برای مردم ایران اسلامی، برای قلب نایب امام زمان(عج) در این هفته به ارمغان بیاور. و صلی الله علی محمد و آله.


طبقه بندی: مقالات، 
ارسال توسط محمد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در خودسازی برای ظهور چه كار كرده اید؟پیوند های روزانه
مترجم سایت
امکانات جانبی
لینك ها
abzarak.com

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس