تبلیغات
| پایگاه مهدویت و دشمن شناسی | .:.ظهور نزدیك است.:.

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 دی 1390

ماجرای ترور یکی دیگر از متخصصین کشور ما در ارتباط با علوم هسته ای که دیروز آن هم در دومین سالگرد ترور اولین مورد آن در سال ۸۸ (دکتر علی محمدی) و در شرایطی که قاعدتا باید با رخدادهای قبلی تدابیر امنیتی افراد مرتبط تشدید میشد نشان دهنده مواردی است که هر یک در جای خود قابل بررسی می باشد...

برگرفته از وب شهر

قبلا در مورد ترور و انگیزه ها و اهداف آن مطالبی نوشته بودم که توصیه می کنم حتما آن را اینجا بخوانید. اما آنچه باید بیشتر مد نظر قرار گیرد این موارد است:

۱-با توجه به اینکه آژانس بین المللی انرژی هسته ای تاکنون به راحتی دسترسی به متخصصین ایرانی داشته است باید در قدم اول حفاظت کلیه افرادی که مورد مصاحبه (یا بهتر بگوییم بازجویی!) بازرسان (یا بهتر بگوییم جاسوسان آژانس) قرار گرفته اند تشدید شود و در قدم دوم ضمن ممانعت از این نوع همکاریها در صورت نیاز اطلاعات جعلی در اختیار این سازمان قرار گیرد. بالاخره سازمانی که بر خلاف معاهدات از هیچ اقدامی علیه ایران خودداری نکرده است عملا حق دسترسی با حداقل صداقت به داده های ایران را ندارد. تقریبا هیچ کسی شکی ندارد بازرسیهای آژانس نه صرفا با هدف برنامه هسته ای که با اهداف وسیعتری پیگیری می شود. صد البته بدتر از همه لو رفتن نام متخصصانی که سرمایه های ملی هستند خواهد بود که  از دست دادن آنها سرمایه ای با بازیابی دشوار (اگر نگوییم ناممکن) است.

۲-اسراییل به عنوان وقیحترین کشور عضو سازمان ملل صراحتا و آشکارا برنامه ترور متخصصان ایرانی در زمینه هایی که به نوعی لبه فناوری هستند را در دستور کار دارد. با توجه به اینکه ساختار سیاسی نظامی که مشروعیتش را با بمباران به دست آورده است مسلما فقط زبان زور سرش می شود لازم است تدابیر لازم برای اقدامات مشابه در وسعتی قابل توجه در عمق اسراییل پیش بینی شود. بالاخره اگر شایعه و داستان بی ارزش ترور سفیر درجه صدم و لومپن عربستان آن هم سر و صدا کرد و به شوای امنیت کشید قاعدتا وقتی یک کشور به صراحت برنامه ترور اعلام می کند و موضوع توسط نهادهای بین المللی پیگیری نمی شود باید به نحو دیگری هزینه اش را بپردازد.

۳-با توجه به اینکه گستره متخصصان مرتبط با علوم دارای -لبه فناوری- بالاست عملا ایجاد حفاظت برای آنها ناممکن است و بهتر است با ایجاد پارکهای فناوری که امکان مقیم کردن ایمن این متخصصان را داشته باشد اقلا در شرایط صلح آنها را از ترور مصون کرد.

۴-شکی نیست که افرادی که در مرتبه عالیتری در این امور هستند به هیچ وجه نباید با ادعاهایی ساده لوحانه مانند ساده زیستی و …خود را در معرض ترور و نابودی قرار دهند. باید قبول کرد که اکنون با نوعی جنگ خاموش طرف هستیم و این نوع ترورها هزینه بالایی بر اهداف ایران تحمیل می کند.

خلاصه مطلب اینکه علاوه بر اینکه نشت اطلاعات متخصصان ایرانی (حال از طریق آژانس و یا مزدوران داخلی) از الزامات این نوع ترورها بوده است اما کوتاهی و بی برنامگی مسوولان چه از نظر برنامه های امنیتی و چه برنامه های مقابله به مثل مکمل عالی برای این رخدادها بوده است.
طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: ترور، هسته ای، برنامه هسته، دانشمندان ایران، اسرائیل،
ارسال توسط محمد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در خودسازی برای ظهور چه كار كرده اید؟پیوند های روزانه
مترجم سایت
امکانات جانبی
لینك ها
abzarak.com

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس